Lazer ile Kırışıklık ve Cilt Gençleştirme Tedavileri

Lazerle Cilt Gençleştirme ve Kırışıklık Tedavileri

Lazerle cilt yenileme tedavileri son yıllarda büyük gelişmeler göstermiştir.  Lazerle cilt gençleştirme, sarkmaların giderilmesi ve kırışıklık tedavilerinde en büyük yenilik  hastayı sosyal yaşamından soyutlamadan tedavi olmasına olanak vermesidir. Yapılan tedavi sonrası  birkaç gün sürebilen kızarıklık dışında herhangi bir yara oluşmamaktadır.

Lazerle cilt gençleştirme  ve kırışıklık tedavilerinde cildi soymadan etkili olan lazerler çok çeşitlidir. Bu tür lazerler ciltteki kollajeni kısaltarak ve  arttırarak etkili olmaktadır.. Tedavi sonrasında kırışıklarda azalma, ciltte ,aydınlanma, canlanma ve sarkmada toparlanma meydana gelir. Bu tedaviler botox, dolgu, mezolift, PRP  ile kombine edilerek, sonuçlar mükemmelleştirilebilir. Lazerle cilt yenileme işlemlerinden önce veya sonra, yüz dolgu işlemlerinin uygulanması cilt kalitesinin artışıyla beraber kırışıklıklarda azalma ve yüz sarkmasının toparlanmasında çok etkili olmaktadır.

Lazerle cilt gençleştirme  ve kırışıklık tedavilerinde sonuç alabilmek için 3-6 seans gerekebilir. Cilt yenileme sonuçları tedaviden sonra 1,5 ay sonra başlar ve 6 ay içersinde maksimum sonuç elde edilir.

Lazerle cilt gençleştirme  ve kırışıklık tedavilerinde cildi soymadan etkili olan lazerler:

-Ciltte yaşlanma yanında kızarıklık varsa tercih edilmelidirler.

Pulsed dye lazer (PDL)

Long pulsed Nd:YAG 1064 lazer

-Ciltte sadece kırışıklık varsa tercih edilmelidirler

1320 nm Nd:YAG lazer

1450 nm diode lazer

1540 Er: Glass lazer

-Ciltte leke ve kızarıklık varsa tercih edilmelidirler.

İntense Pulsed Light ( IPL)

Q switched ND :YAG lazer

Fraksiyonel lazerler (erbium ve karbondioksit lazerler)

Lazerle cilt gençleştirme  ve kırışıklık tedavilerinde cildi soymadan etkili olan lazer tedavileri sonrasında güneşten koruyucu kullanılmalıdır.

http://www.turkdermatoloji.org/

Yorum Yap