Lazerle Cilt Sarkması Tedavisi

Lazerle Cilt Sarkması Tedavisi: Ameliyatsız sarkma tedavilerinde radyofrekans, fraksiyonel lazerler, lazerler ve IPL (intense pulsed light) kullanılabilir. Bu tür yöntemler iyileşme sürelerini kısalığı ve cerrahi işlemlerin yan etkilerini içermediği için son yıllarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle göz çevresi, alın, orta ve alt yüz sarkmalarında kullanılabilir. Vücutta kol, karın ve bacak iç bölgesi için sarkma tedavileri belli oranlarda başarılı olabilir.

Tüm ameliyatsız cildi yenileyen ve sarkmayı gideren cihazlar, deri altına ısı göndererek cildin yenilenmesini sağlar. Kollajeni kısaltarak cildin gerilmesini sağlarlar. Ayrıca  yeni kollajen üretimini tetiklerler. Cildi iyileştirme etkisi, tedaviden sonra da  4-12 ay devam edebilir.
Bu tür cilt yenilemeleri için  35-65 yaş arası obez olmayan kişilere yapılmalıdır.
Cildin hafif ve orta derecede sarkmalarında tercih edilmelidir.
Çok aşırı kırışık şikayeti olanlarda, bu tür tedaviler yerine cildi derin soyan tedavileri tercih etmek daha iyi olabilir.
Sarkma tedavileri genel olarak 2-4 hafta aralıklarla yapılır. Kullanılan cihaza göre ortalama 3-6 seans gerekebilir.
Lazerle sarkma tedavisi diğer yöntemlerle kombine edilebilir. Yüz bölgesinde dolgu, botoks, mezolift veya kök hücre tedavisi (PRP; Plasma yöntemi) ile birlikte lazer tedavilerini yapmak daha fazla sonuç almayı sağlayabilir.  Aynı şekilde vücut bölgesinde mezolift ve kök hücre tedavisi (PRP; Plasma yöntemi) birlikte uygulamak tedavi etkinliğini artırabilir.

Cilt sarkmalarına çözüm getiren lazer ve diğer cihazlar

– Fraksiyonel lazerler
– ND:YAG lazer
– Monopolar radyofrekans
– Bipolar radyofrekans

Yorum Yap