Gelişmiş Picosure Lazer ile Dövme Silme

Picosure Lazer Teknolojisi ile Dövme Sildirme

Günümüzde pek çok insanın severek vücuduna yaptırdığı, özellikle de ergenlik dönemindeki gençlerin büyük bir hevesle, duygu yoğunluğu ve anlık kararlarla yaptırdığı dövmeler yıllar sonra kişide olumsuz etki ve pişmanlıklara yol açabiliyor. Geri dönüşü zor olan bu dövmeleri silme işlemi artık picosure lazer ile daha kolay ve uzmanlar tarafından daha tercih edilir hale geldi.

Picosure lazer, dövme silme ve leke tedavisinde kullanılan en etkili yöntemdir. En önemli özelliği dünyanın ilk picosaniye lazeri olmasıdır. Yani atım aralığı saniyenin trilyonda birine denk gelmektedir. Bu nedenle q anahtarlı lazerlerin ulaşamadığı çok küçük boya partiküllerini bile parçalamaktadır. Ayrıca picosure, Q-switched lazerlerle yapılan dövme silme seanslarını 10-15 seanstan 3-4 seansa indirmiştir. Klasik dövme silme lazerlerinin ortalama 6-8 haftada bir tekrarlandığı düşünülürse tedavi süreci 2,3 yılı bulmaktaydı. Ancak picosure ile yapılan lazer tedavisi kişinin cilt yapısına, vücudundaki dövme boyutuna ve derinliğine göre 4-6 ay gibi kısa bir süre içerisinde sonuçlanmaktadır.

Picosure lazer, diğer lazerlere oranla atım hızı daha yüksek olduğu için deri içine yerleşmiş dövme boyası partiküllerini çok daha küçük parçalara ayırır. Bu küçük parçalara ayrılan boya partikülleri de vücudun kendi hücreleri tarafından kolaylıkla atılır. Böylece kısa sürede etkili sonuca ulaşılır.

Yakın zamana kadar kullanılan lazer tekniklerinde, renkli dövmelerde yeterli başarıya ulaşılamamıştır. Picosure ile siyah dövmelerin dışında mavi, yeşil, sarı, kırmızı gibi tüm renkleri ve birkaç rengi birlikte içeren dövmelerin tedavisinde de çok daha başarılı sonuçlara ulaşılmıştır. Picosure lazer, diğer dövme silme lazerlerine oranla daha az ağrılıdır. Çünkü deride ısı etkisi yaratmaz. Tedavi sonrasında lazer uygulanan deride hafif kızarıklık ve ödem gibi geçici süreli belirtiler görülebilir. Bununla ilgili doktor kontrolünde antibiyotikli kremler kullanılması gerekebilir.

Picosure lazer tedavisinde herhangi bir iz kalması beklenmez. Çünkü ısı etkisi yaratmadığından dolayı hem pigment hücrelerine zarar vermezler hem de yanık benzeri izlerin oluşumuna neden olmazlar. Renk değişiklikleri ise birkaç ay içerisinde kaybolur. Ayrıca düşük enerji dozlarıyla çalıştığı için dövme yapılırken oluşmuş izleri de giderebilir.

Picosure lazer, dövme silme işleminin dışında kalıcı makyaj dövmelerinin de silinmesinde oldukça başarılıdır. Seans sayısı Q-switched lazerlere oranla daha azdır. Sizde vücudunuza yaptırmış olduğunuz dövmelerinizden ya da kalıcı makyajınızdan rahatsızlık duyuyorsanız picosure lazer tekniğiyle, uzman hekimler sayesinde başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Kliniğimizde Picosure lazer mevcuttur dövme silme işlemini 25 yıllık bir dermatoloji tecrübesi ile gerçekleştirmekteyiz iletişim sekmesinden bizlerle iletişim kurabilir işlem hakkında sorularınızı sorabilirsiniz.

Yorum Yap