Bağdat Caddesi No:201 K:3 D:7 Çiftehavuzlar KADİKÖY / İSTANBUL
tren

Botoks Nedir | Hangi Bölgelere Uygulanır

Botoks Nedir | Hangi Bölgelere Uygulanır

Botox ( Botoks) ile Kırışıklık Tedavisi

Botox ( botoks ) yöntemi  nedir?
 Botoks yönteminde, botox maddesi   çok küçük miktarda,  kas içine enjekte edilerek, kırışıklıklara neden olan kasların rahatlaması sağlanır. Böylece ciltteki  kırışıklıkla,r kasların rahatlaması ile ortadan kaybolur. Botox tedavileri en fazla 5-10 dk. sürer. Tedavi etkinliği 4-8 ay devam eder. Tekrar edilen uygulamalar ile daha kalıcı sonuçlar sağlanır.
Botox ( botoks ) uygulama yerleri nelerdir?
–         Göz çevresi kırışıklıkları
–         Alın ve kaş arası mimik kırışıklıkları
–         Dudak çevresi kırışıklıkları
–         Boyun bölgesi kırışıklıkları
–         Burundan ağıza doğru inen nazolabial çizgi
–         Dudak kenarından çeneye doğru inen çizgiler
–         Yanak sarkmaları
Botox ( botoks )  tedavisi için uygun bir aday mıyım? 
Botox (botoks) uygulamasında en iyi uygulama sonuçları 25 yaş ile 65 yaş arasında alınır. 65 yaş üzerindeki kişilerde mimik çizgileri dinlenme halinde bile belirgindir. Bu grup kişilerde diğer yöntemler botox tedavisine göre daha iyi sonuçlar vermektedir. Her bireyin farklı yönleri hekim tarafından incelenir ve botox ya da başka bir yöntem uygulamasına karar verilir.
Botox ( botoks )  tedavisi nasıl uygulanır? 
Çok küçük miktarda Botox (botoks) çok ince ve küçük iğnelerle kırışıklıkların giderileceği alana uygulanır. Çok küçük miktarda ilaçlar çok küçük iğnelerle verildiğinden rahatsızlık hissi çok az olur. Pek çok hasta çok küçük bir acı hisseder. Anestezi gerektirmez. Botox (botoks) uygulamasından hemen sonra günlük yaşama geri dönülebir. Morarma ve kızarıklık nadir görülür..
Botox   ( botoks ) injeksiyonları ağrılı mıdır? 
Botox (botoks)  yöntemi ağrılı bir yöntem değildir. Kısa sürede uygulanır ve ağrı hissedilmez.
Botoks tedavisinin etkinliğini ne zaman fark ederim ve ne kadar sürer? 
Botox (botoks)   tedavisinin sonuçları 3-15 gün sonra ortaya çıkar. Tedavi etkinliği 4-6 ay devam eder. Tekrar edilen uygulamalar ile tedavinin etkinlik süresi uzar. Botox (botoks) etkinliği tedavi için uygulandığı alanlarda ortaya çıkar.
Botox ( botoks ) tedavi etkinliği biterken neler olur ? 
Botox (botoks)   etkisi azalırken çizgiler daha az belirgin olarak ortaya çıkar. Eskisi kadar derin ve belirgin olmaz. Bu düzgün ve genç görünümü devam ettirmek ve kalıcı kılmak için en az 4-5 botox (botoks)  uygulaması gerekir. Tekrarlayan uyg ulamalar ile, daha sonraları daha az tedaviler gerekir.
Botoks zaman alıcı bir yöntem midir ? 
Pek çok hasta tedaviden hemen sonra günlük yaşamına ve işlerine dönebilir. Bununla birlikte işlem sonrası 4 saat kadar yatmamalı ve  öne doğru eğilmemelidir. Enjeksiyon  yapılan alanlara masaj yapılmaktan kaçınılmalıdır.
Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
sadsad