Bağdat Caddesi No:201 K:3 D:7 Çiftehavuzlar KADİKÖY / İSTANBUL
tren

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı dolgusu; göz çevresinin gençleştirilmesinde, çöküklük, morlukların, çizgilerin ve torbalanmanın giderilmesinde kullanılır.

Gözaltı dolgu uygulamalarında, hyalüronik asit maddesi tercih edilmelidir. Hyalüronik asit, zamanla eriyen ve bir sorun olduğunda hyaluronidaz adlı ilaçla eritilebilen bir dolgudur. Bu yüzden güvenle kullanılabilir.

Göz çevresini gençleştirmek, morlukları ve çöküklüğü gidermek için uygulanan gözaltı dolgusu 12-18 ay etkilidir.

Gözaltında kullanılan hyalüronik asidin yapısı, gözaltına uygun olmalıdır. Kalın yapılı, su çeken, uygun olmayan hyalüronik asitli dolgular  yapıldıktan birkaç ay sonra, su çekerek şişer ve ödemli bir görüntü verebilir.  Ayrıca mavi-yeşil renklenme (tyndall etkisi) yapabilir. Bu yüzden dolgu seçiminde, gözaltı için yapılmış ince yapılı hyalüronik asitli dolgular kullanılmalıdır.

Gözaltı çöküklüğünde çoğu hastalarda yanak çöküklüğü eşlik eder. Bu tür hastalarda gözaltı çöküklüğünün nedenlerinden biri yanaktaki yağ azalması veya kaymasıdır. Bu hastaların yanağına dolgu koymak, gözaltına konacak dolgu miktarını neredeyse yarı yarıya azaltır.

Bu bölge göze yakındır. Bu yüzden, özel teknikleri ve anatomiyi bilen, tecrübeli bir hekim tarafından yapılmalıdır.

Gözaltı dolgu sonrası ilk hafta geçici ödemler olabilir. İlk hafta olan ödem ve dalgalanmalar normaldir. İlk 3 haftadan sonra dolgunun şişmesi  halinde doktorunuzla irtibat halinde olmalısınız. İşlemlerde düzelme  için acele edilmemeli, zamana yayarak çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Düzgün bir şekilde, doğru malzeme, doğru tabakaya yapıldığı zaman iyi netice alınır. Sorun çıktığında hyaluronidaz adlı enzimle eritilerek şikayetler çözümlenebilir.

İğne ile yapılan gözaltı dolgu uygulamalarında geçici morluk olabilir. Gözaltı dolgusu, kanül ile yapılırsa morluk riski azalır.

Aspirin ve ağrı kesiciler, kan sulandırıcı ilaçlar, yeşil çay, gingko, sarımsak, ginseng, balık yağı, limon suyu,  vitamin C ve vitamin E kullananlarda morarma riski yüksektir.  Eğer mümkünse tedaviden 5-7 gün önce bu ilaçların alınmamasında fayda vardır.

İşlemden sonra 1-3 gün sıcak banyo ve sauna tavsiye edilmez. İlk hafta aşırı hareketli sporlar yapılmamalıdır.

Gözaltı dolgusu fiyat konusunda sitemizde bilgi verilmemektedir. bilgi için iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
sadsad